• Olej lniany budwigowy tłoczony na zimno - Zimnotłoczony - Naturalny
  • Olej lniany budwigowy tłoczony na zimno - Zimnotłoczony - Naturalny

Olej lniany

29,00 zł
Brutto

Olej lniany budwigowy tłoczony na zimno

Pojemność
Ilość

  • Tłoczony na świeżo, po złożeniu zamówienia Tłoczony na świeżo, po złożeniu zamówienia
  • Bezpłatna dostawa dla zamówienia powyżej 200PLN Bezpłatna dostawa dla zamówienia powyżej 200PLN
  • Doradzamy w doborze olejów Doradzamy w doborze olejów

Olej lniany - właściwości

Olej lniany pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno siemienia lnianego. Jego skład to przede wszystkim wielonienasycone kwasy tłuszczowe których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, przez co muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. Co istotne wielonienasycone kwasy tłuszczowe są głównym budulcem błon komórek ludzkiego ciała a także biorą udział w stymulowaniu wielu procesów życiowych. Maja niebagatelny wpływ na ciśnienie tętnicze krwi, pracę układu sercowo-naczyniowego oraz ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Nienasycone kwasy tłuszczowe mają również duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, układu oddechowego, a także nerek i narządów rozrodczych. Ich niedobór może skutkować upośledzeniem czynności wielu organów wewnętrznych oraz zwiększoną podatnością na infekcje i zmiany skórne takie jak: łuszczenie się, odbarwienia czy nadmierne wysuszenie. Brak odpowiedniej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych może prowadzić do bezpłodności. zapobiega nowotworom i stanom zapalnym, wspomaga w leczeniu i zapobiega wrzodom żołądka, kamieni żółciowych, hemoroidów. Wspomaga leczenie chorób neurologicznych oraz depresji. Podnosi odporność. Reguluje równowagę hormonalną, poziom cholesterolu oraz wahania poziomu cukru. Najlepszy do diety dr Budwig, do spożywania na zimno oraz jako naturalny kosmetyk. Zalecany kobietom w ciąży jako źródło Omega-3. Trwałość: 3 miesiące od momentu wytłoczenia.

Olej lniany tłoczony na zimno - Olej zimnotłoczony - Naturalny

Przekonaj się dlaczego nasz olej lniany jest najlepszy

W Tłoczni Beskidy tłoczymy najlepszej jakości olej lniany. Na taki efekt składa się wiele czynników:

Ziarna – olej tłoczymy ze starannie wyselekcjonowanych ziaren lnu brązowego (odmiana Szafir). Surowiec dostarczają nam wyłącznie zaufani dostawcy z którymi współpracujemy od lat.  

Proces produkcji - specjalistyczne prasy ślimakowe tłoczą olej na zimno (oznacza to że podczas procesu tłoczenia temperatura nie przekracza w przypadku oleju lnianego 28°C). Olejów nie filtrujemy, nie oczyszczamy i nie rafinujemy co pozwala im zachować pełnię smaku i walorów odżywczych.

Świeżość - olej lniany tłoczymy  na świeżo dzięki czemu macie pewność że otrzymujecie najświeższy olej, prosto z prasy. 

Transport – oleje  wysyłamy w eleganckich butelkach z ciemnego szkła (dla zapewnienia im optymalnych warunków transportu) które idealnie nadaja sie również na prezent.

Jak podawać olej lniany?

Olej lniany z uwagi na jego skład należy stosować wyłącznie na zimno (nie wolno na nim smażyć). Idealnie nadaje się do stosowania jako dodatek do sałatek, past, zup, koktajlów, dressingów.  

Trwałość i przechowywanie oleju lnianego

Trwałość oleju lnianego tłoczonego na zimno określa się na 3 miesiące od daty tłoczenia. Olej lniany należy przechowywać w lodówce.

Olej lniany tłoczony na zimno - Olej zimnotłoczony - Naturalny

Olej lniany

Tabela wartości odżywczych

Wartość odżywcza w
100g
Wartość energetyczna
3700 kJ/900 kcal
Tłuszcz
100g
W tym:
kwasy tłuszczowe nasycone
9,6g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone
17,6g
kwasy tłuszczowe wielonienasycone
72,8g
Węglowodany
0g
w tym cukry
0g
Sól
0g
Białko
0g